Jdi na obsah Jdi na menu
 


Astrologie-temné stíny RAK

Rak - je znamením, jehož měnící se nálady a emoce synchronizují s Měsícem. Podívejte se na svůj horoskop. (23.6. - 22.7.)

 

 

Rak | 23.6. - 22.7.

horoskopRak je znamení, jehož měnící se nálady a emoce synchronizují s Měsícem. Přesto je Rak stále tentýž člověk, ať je v euforii nebo v depresi, stejně tak, jako proměny Měsíce jsou jen zdánlivé. Je to člověk s velkou představivostí.

Rak je ve vztahu velmi ostýchavým a bojí se odmítnutí více než všechna ostatní znamení dohromady. Je to nejméně uspořádané znamení co se vztahů týče a často se ocitá v milostných n-úhelnících. Pokud však svého partnera opravdu miluje, neexistuje nic, co by pro něj neudělal. Muže - Raky často přítahují starší ženy mateřského typu a potrpí si na dobré jídlo a komfort.

I když projevují svému protějšku velkou náklonnost a starostlivost, nelze na tyto projevy spolu s věrností příliš spoléhat, protože právě oni jsou mistry projevu falešné cti. Rak je typickým příkladem provinilého manžela, který ženě ze "služební cesty" přináší drahý dárek, a provinilé ženy, která se během manželovy cesty stihla pobavit se sympatickým opravářem, a když se manžel vrátí, je poklizeno a na stole stojí oblíbené jídlo. Pro mladého Raka je věrnost nevěrou, a ani v manželství a zralém věku to není o nic lepší, pokud není spojen s partnerem společnou prací a zájmy.

Stalo se vám někdy, že jste ve společnosti zaslechli smích, který přešel v hlasité neustávající chechtání, až se nakazili všichni přítomní? Pak si můžete být jisti, že to byl nejspíš Rak. Je-li zrovna ve fázi pohody a harmonie, je to obvykle nejzábavnější člověk večírků. Často dostává záchvaty smíchu v situacích, které ostatním směšné nepřipadají, rozhodně však není povrchní. Ne že by zrovna dychtil být středem pozornosti, ale když už se tak stane, rozhodně mu to nevadí, ač je jinak mírný a tichý. Miluje staré věci a vyhledává vodu ve všech jejích podobách. Raci stejně tak jako rádi a dobře vaří, rádi i jedí a plná spíž je pro ně jistota.

Rak je optimista i pesimista zároveň. Dejte si pozor, abyste nezranili jeho křehké srdce. Pak se utápí v depresích nebo se odcizí. Než plýtvat omluvami a snahou ho rozveselit, je lepší počkat, až se s tím sám vypořádá ve své ulitě, do níž v té chvíli stejně nikoho nepustí. Potřebuje se ukrýt a být sám - jako skutečný rak. Na lekce, které dostane od života nezapomíná.

Rak bývá mrzutý, nevrlý a podrážděný. Nemusí se zlobit zrovna na Vás, ale na život. Brzy však bude opět laskavý a plný pochopení. Ač se před chvílí válel smíchy, najednou pláče, vzteká se nebo se stáhne do sebe. Stejná věc ho jednou rozchechtá, jindy rozpláče. Sledujte fáze Měsíce a budete vědět, na čem jste.

 

Pokud se Rakovi svěřujete se svými tajemstvími, věřte, že on už dávno tuší, jak na tom jste. Je neobyčejně citlivý a intuitivní. Jeho soucítění je hluboké a opravdové. Nesoudí. Nesnažte se mu lhát, vycítí to. Na druhé straně, své emoce si střeží pod tvrdou ulitou, aby se vyhnul citovému zranění.

Rak je záchranář. Potřebujete-li pomoci, můžete se na něj spolehnout. Musí si však být jist, že to není plýtváním času, energie či peněz. Můžete mít pocit, že s pomocí váhá, ale on ví jaké má rezervy a dává přednost moudrému rozdělování. Bojí se ztrát, ať se týkají čeholiv.

To se také odráží i v dalších jeho činech. Řídí se svou intuicí a pokud ho nikdo nepřesvědčuje, aby dělal věci jinak než chce on, obvykle jsou jeho akce brilantně úspěšné. Nikdy nespí na vavřínech.

Pro Raka je domov vším a obě pohlaví mají silný mateřský pud. Pokud musí cestovat, nejšťastnější je, když se vrací domů. Nikdy se necítí spolehlivě finančně zabezpečený, i v lásce potřebuje stále víc. Křečkuje, jako by čekal nějakou pohromu, kdy to všechno využije. Pamatuje si katastrofy, které potkal, proto stále myslí na zadní kolečka.

Raci jsou nejlepšími správci financí. Jsou dobří kuchaři i zahrádkáři. Uplatní se v umění.
 
     Rakovi střídavé nálady a deprese způsobijí, že často onemocní a dlouho se uzdravuje. Často trpí potížemi s trávicím ústrojím, žaludečními vředy, ledvinami a močovým měchýřem. Měl by si dávat pozor na hrudník, kolena a kůži. Spíš než horečky mívá zimnice. Chce-li být Rak zdravý, musí si udržet klid, harmonii, veselou náladu a vyhýbat se negativním myšlenkám.

Rak

Čtvrté znamení Zvěrokruhu.

První vodní znamení.

Druhé základní znamení.

Řídící planeta: Luna.

Šťastné číslo: Dvojka a všechna čísla dělitelná dvěmi.

Astrologický symbol: Rak

Astrologické barvy: Světle fialová, světle oranžová, stříbrná, hráškově zelená.

Astrologické kameny: Opál, měsíček, křišťál.

Rak řídí čtvrtý Dům horoskopu.

Partner pro Raka: RYBY, ŠTÍR, PANNA, BLÍŽENCI, KOZOROH

 

Rak je ženské, vodní znamení, kterému vládne Měsíc. Temnota z vás činí mrzuté, uzavřené, pasivně-agresivní nevraživce se střídavými náladami a jednoznačné génie nesmyslného trápení. Podívejte se na své démony... (23.6. - 22.7.)

 

 

 

 

Protivné návyky:

 • Dochvilnost: Nikdy nikam nepřijdete včas. Kdo by vás chtěl vidět? Navíc je to klasický způsob, jak nějakou událost ovládnout, aniž by se tam člověk objevil - pasivně - agresivní co?
 • Ukazatel výbušnosti: Z nuly do bodu varu ve vteřině nebo v několika dekádách, záleží na Měsíci. Máte krátkodobé výbuchy podrážděnosti a odporné vznětlivosti, nebo staletí sektářské neústupnosti a odporné vznětlivosti.

Osobnost: neurvalí, skleslí, plní zášti

Mrzutí, náladoví, nevrlí, popudliví, nevyzpytatelní a podráždění - to je přehled vašich ohyzdností. Nevěříte životu a od budoucnosti nic nečekáte. V jednu chvíli jste na krásném a Měsícem ozářeném břehu u exkluzivního jezírka a najednou šup! Vše je zaplaveno slanou vodou a váš život je odplavený. Začnete nanovo a za 6 hodin se vše opakuje...Kamkoli přicupitáte, sháníte homeopatické dávky beznaděje - to aby jste dostali imunitu proti náhodné krutosti osudu. Vše je pro vás potencionální tragédií ( i poslední kapr na vánočním trhu, kterého si nikdo nekoupil). Rádi pláčete a zároveň v sobě máte pramínek škodolibosti. Pamatujete si, co kdy o vás někdo řekl špatného a provinění vašich blízkých ( lidé se vám často svěřují ), ale vlastní tajemství nevyzradíte. Můžete někdy odpustit, ale nezapomínáte. Neustále chodíte po mostech, kterým nikdy nebylo uděleno stavební povolení.

 Stupnice proradnosti

B+. Rádi se tváříte jako starostlivé královny a jste mistry trefného uzemňování (sedíte v ulitě a nacvičujete). Efekt pokazíte tím, že své duchaplné jedovaté perly procedíte při odchodu napůl úst a hned poté se ponižujete.

  Oblíbený smrtelný hřích:

Přejete si dopracovat se ke zralému hříchu, zvládáte pouze vodnaté verze vlastní značky. Nemáte Hněv, ale Podrážděnost. Dále vás trápí Nestřídmost a Lenost.

  Ascendent

Pozor, následující řádky jsou náročnější pro mozek! Vaše sluneční znamení je ovládané vycházejícím znamením. To znamená znamením zvěrokruhu, které se krčilo nad obzorem tu minutu, kdy jste přišli na svět. Určuje ho tedy hodina vašeho narození. Na internetu se nachází již dostatek aplikací, kde ho můžete zjistit. Sluneční znamení znamená ego, ascendent určuje vaše chování na veřejnosti. Ve zkratce - je to namalovaný úsměv, za kterým číhá vaše ohavné já…

 

 • Ascendent v Beranu: Poustevník s názorem.
 • Ascendent v Býku: To je ale překrásná ulita. Spousta račího masíčka, přinesl někdo tatarku?
 • Ascendent v Blížencích: Krása, jak jste mrštní a bezstarostní - citová zavazadla jste nechali v úschovně.
 • Ascendent ve Lvu: Pozlacené spáry, na ulitě královský monogram, ale raději zůstanete vevnitř pátrat po královských levobočcích, než zdravit své podřízené.
 • Ascendent v Panně: Nadmíru pečliví hrabivci urážek. Pro každou křivdu háčkujete potah.
 • Ascendent ve Vahách: Vždy vysedáváte v teplejších, mělčích jezírcích a okouzlujete naivní škeble.
 • Ascendent ve Štíru: Vypadáte jako temně, hypnoticky náladoví, ale jste pouze náladoví.
 • Ascendent v Střelci: Říznete, aniž by jste dvakrát měřili.
 • Ascendent v Kozorohu: Sběratelé hotovosti.
 • Ascendent ve Vodnáři: Během bezměsíčných nocí upíráte zrak na Krabí mlhovinu a přejete si být doma.
 • Ascendent v Rybách: Pokaždé zapomenete na čas přílivu a odlivu a zůstanete trčet na neznámé pláži.

Vztahy a sex

Temné rande

Nikdy na rande nepůjdete, kdo by chtěl randit s takovým smolařem? (Jen do toho, sypte sůl do ran, které jste si sami způsobili, dokud nezačnou krvácet). Když vidíte někoho, kdo se vám líbí, zaujmete strategii odchodu do jiné místnosti či jiného státu a okázale ho ignorujete. Jelikož vaše záhadná náladovost na ně zapůsobí ( kdo je ta tajemná osoba?), pustí se do pronásledování. Takže když to nevyjde, nikdo se vám posmívat nebude. Ideální rande je s dysfunkčním člověkem, který chodí na terapie a potřebuje si promluvit. Tak máte situaci pod palcem. Když jim pomůžete postavit se na nohy, utečou s nezodpovědným Beranem. Vy si lehnete a užijete trochu poctivého trápeníčka.

  Sex: těžko dostupní

Kdyby vaši milenci nebyli zaslepeni chtíčem, trocha předvídavosti by jim napověděla, že sex s obrněným transportérem není extra vzrušující (až na Berana, ten má vždy u sebe protitankové granáty a vzrušuje ho cokoli vojenského). Vy nepůjdete ven, oni se nemohou dostat dovnitř. Jde částečně o komplex Šípkové Růženky (ten, kdo mě doopravdy miluje se touhle neproniknutelnou překážkou proseká a získá můj utajovaný vnitřní půvab) a částečně jste si slídivě všimli, že oddalované uspokojení je klíčem k udržení lidí - což je cíl všech vašich manévrů...A co uděláte, když vás vytrvalý hrdina vyláká ven z ulity? Ležíte v záchvatu strachu, zda něco nepokazí vášeň. Bude postel vrzat? Je to přílivová vlna? Budu tě ještě zítra milovat? Je kočka venku? Proto musíte obdivovatele popadnout, dokud jste považováni za tajemné bytosti ozářené měsíčním svitem.

  Jaká jste v lásce krysa?

Topící se. Každý partner by klesl ke dnu s lodí, než-li vyskočil s vámi ven. Obvykle se klepety pevně chytíte vraku a nepustíte. Bývalí partneři musejí emigrovat, vzít si někoho jiného nebo umřít, než uznáte, že je po všem ( i přesto chcete vidět úmrtní list).

 

 

Stupně nesnášenlivosti

 • Beran: hyperaktivní optimisté potkají paranoidní pesimisty.
 • Býk: přátelé vás musí odměnit odděleně, jste tak majetničtí.
 • Blíženci: pohybujete se pozadu, oni dokážou vždy změnit váš směr.
 • Rak: dlouhé, náladové ticho, které skončí, když jeden z vás zemře.
 • Lev: září a třpytí se - vy, nevolníci jste pouhý odraz.
 • Panna: trvají na tom, že do vašeho skalního jezírka přidají čistící prostředek.
 • Váhy: žijí pro rozkoš, vy existujete, protože musíte.
 • Štír: korálkovitější oči, lepší ulita, kvůli nim si připadáte ještě zbytečnější.
 • Střelec: rozdrtí vás i s ulitou.
 • Kozoroh: vaši ulitu používají jako stoličku, když na něco nemohou dosáhnout.
 • Vodnář: demystifikují vaše úzkostná sezení tím, že vysvětlí vlastnosti intenzity světla.
 • Ryby: vyklouznou z vašeho sevření, aby si zaflirtovaly s dalšími korýši.

Vztahy: cítění potřeby

Dokážete navázat vztah, pokud cítíte, že vás druhý potřebuje.Když vám někdo ukáže vyzrálou, vyrovnanou, plně funkční a šťastnou bytost, zarazíte se, protože nemáte kam strčit svoje klepeta. Pokud v nějakém bodě vztahu dostanete podezření, že vás už partner nepotřebuje, nečekaně udeříte (omráčíte klepety, nezabijete). Poté seberete polovičku ze země a pomůžete se zotavováním. Jste závislí na lidech a manipulativní (ovšem ne jako ryby), mistrně zvládáte "maminkovský manévr": používáte dlouhé mlčení, dusivou starostlivost a neviditelné změny nálad. Díky vám dokáží milenci a přátelé neustále zažívat pocit viny, aniž by věděli proč - což je ideální pro vás, aby jste je přinutili dělat co chcete. Jednu mámu už mají, až si budou připadat jako 13-letí, půjdou pryč. Nejraději máte, když přilnete k někomu, kdo není dlouhodobě k mání (ti, co mají hrůzu ze závazků, vdaní/ženatí). Raci trpí mileneckým syndromem, na bolestném dojetí nad telefonem, který nikdy nezazvoní. Když láska zemře, netruchlíte. Napojíte ji na zařízení, které ji bude udržovat při životě.

  Práce: býval jsem se o ni mohl ucházet

V jedné fázi měsíce si vyberete vysněné zaměstnání na celý život, za pár dní, jak se měsíc změní, bude vaše rozhodnutí očerněno jako plýtvání časem. Mezi klišé těch ze světlé strany patří, že se pro vás hodí pečovatelské profese. Samozřejmě, takto soupeříte jen s chromými, zmrzačenými a nedospělými. Když jste v práci asi měsíc (vyberete si stůl v nejvlhčím, nejtemnějším rohu - máte tak palivo k bědování), kolegové sledují lunární kalendář a chodí za vámi radši ve skupinkách. Vy stále nechápete proč. U výtahu polapíte kolegy a stěžujete si na svůj úděl. Je jedno jakou práci děláte, stejně ji nenávidíte, dokud neodejdete.

  Vysněná zaměstnání

 • Poradce v časopise: perfektní, tolik utrpení! Všechno to přenášení citů. Vydáváte ze sebe soucit a mateřské rady, aniž by jste je museli vidět a všichni vás budou milovat.
 • Poustevník: falešná jeskyně, celý den sklesle mrzutí, volná košile, plnovous, pití bolehlavu, co hrdlo ráčí - to by vám šlo jako po másle.
 • Pašerák: romantika, historie, temné vody, tajné cesty. Kromě celního pracovníka žádní svědci.
 • Travič: vaše světlé já si získalo dobrou pověst v kuchyni, takže příprava jedovatých lektvarů bude určitě hračka. Nezahrnuje to násilí, je to ekologické a pracujete doma vlastním tempem. Nezapomeňte akorát umýt mixér.

Doma: ulita ze vzpomínek

Když mistři feng-šuej vyčistí domovy svých klientů, hádejte, kam se vše poděje? No přece k Rakům. Jste mistři vzpomínek zalehlých prachem. Jste také bordeláři, máte to doma zalehlé prachem často z důvodu nostalgie. O domov - ulitu - se často dělíte s chromými kachnami, uprchlíky, čerstvě rozvedenými, prostě se zoufalci, kterým nemůže být hůř.

  Domácí disharmonie

 • Beran: dělají nepořádek, vy ho udržujete pro národ.
 • Býk: nechápou, proč jsou ve všech plechovkách od sušenek jen fotky vašich mrtvých tetiček.
 • Blíženci: před odjezdem na dovolenou vám půjčí sbírku starožitností, zatkne vás policie.
 • Rak: přináší hromadu harampádí, které vám překáží v archivaci historických dokumentů.
 • Lev: budou čelit pokušení zaplatit Beranovi, aby založili menší požár.
 • Panna: neustále si pro sebe potichu pomlaskávají a povídají o nějakém vysavači.
 • Váhy: jsou zabedněné v koupelně.
 • Štír: svým mocným pohledem vás přinutí vyhazovat věci.
 • Střelec: odkopávají vaše strategické hromádky starých vyúčtování za elektřinu.
 • Kozoroh: vědí, kam jste si bezpečně uložili výpisy z účtu, ale neřeknou vám to.
 • Vodnář: uzavřeli tajnou dohodu, že část vašich starších sbírek prodají do muzea.
 • Ryby: přispějí konkurenční hromadou korků a zátek.

Volno - temná stránka zábavy

Ušetřete nám nervy a jezděte raději sami. Vaše náladovost je nakažlivá. Hned, jak změníte místo, stýská se vám po starém. Na každé pláži vzhlédnete korálkovými očima přes modrou oblohu k černému vesmíru a dopadne na vás marnost všeho. Tato marnost se rozšíří i na deku vedle, a tak by si lidé v okolí nejraději podřezali zápěstí. Jeďte na dovolenou s vlastním stravováním, ať můžete všem vařit a uklízet. Nakonec se ubijete sami myšlenkou, že vás vzali sebou přesně kvůli tomu.

  Pekelná dovolená

Měsíc v hrůzné hojnosti ve společnosti Lva a Býka. Nebudete moci nikoho ovládnout, budete se cítit mizerně.

  Sebevzdělávací kurz s Pannou. Budete muset ukázat na veřejnosti svoje dovednosti. Všichni se budou koukat. Smrt přichází pomalu...

  Kdekoli s celou rodinou. Nemůže se vám pak stýskat.

  Předpokládejme, že vás s 11-ti dalšími z každého znamení, vysadili na pustém ostrově. Koho by jste se zbavili nejdříve? Možná by bylo nejlepší to skončit, ať se o zábavu postarají ostatní. Nebo by jste mohli svázat všechny šňůrou od zástěry, odtáhnout je do bezpečí a pak okázale odejít, než vám stihnou poděkovat.

 Síň hanby

 • Jindřich VIII.: Dokazuje, co se stane, pokud se chopí Raci klepety moci. Popudlivý, paranoidní, anglický král, nespokojený se svými ženami, žádná mu nakonec nedala dědice. S každým se hádal, dokonce i s papežem.
 • J.J Rousseau: Nevrlý, nespolečenský, nesnášenlivý, klinicky paranoidní francouzský filozof. Bojoval za práva dětí, svých 5 levobočků však poslal do sirotčince.
 • Franz Kafka: Český pojišťovací makléř, známý spíše jako autor děl plných strachu, paranoie, odcizení, beznaděje a hrůzy. Když balil potencionální přítelkyni, popsal se jako "popudlivý, melancholický, mlčenlivý, nespokojený a neduživý". Skutečný Rak Temnoty.

 VÍCE ZDE: http://internetweek.cz/kategorie/temny-horoskop