Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018 - rok BYTÍ

Je konec roku - každoročně sem vkládám své myšlenky za uplynulý rok. Takovou svou inventuru... Letos však použiju text, který napsal někdo jiný, se kterým se pro letošní rok ztotožňuji:

Nejsi tady náhodou. Existence Tě potřebuje. Bez Tebe tu bude něco chybět a nikdo jiný to nenahradí. Zde pramení tvá důstojnost - budeš chybět celé existenci! Hvězdy a slunce a měsíc a stromy a ptáci a země - všechno v celém universu bude cítit to malé prázdné místo, které nikdo, kromě tebe nemůže zaplnit.
To, že jsi spojen s existencí, že o tebe existence má zájem, ti přinese nesmírnou radost. Jakmile se staneš čistý a jasný, spatříš tu nesmírnou lásku, která se na tebe snáší ze všech dimenzí.

Komentář:
Na lotosovém květu dokonalosti sedí nahá postava a sleduje svým zrakem krásu noční oblohy. Ví, že "domov" není fyzické místo ve vnějším světě, ale vnitřní stav uvolnění a přijetí. Hvězdy, skály, stromy, květiny a ptáci jsou v tomto tanci života všichni našimi bratry a sestrami. My, lidé na to často zapomínáme a s vírou, že vše, co potřebujeme, si musíme vybojovat, sledujeme jen své osobní zájmy. Pocit oddělenosti je však jen další iluzí, kterou zplodily naše omezené předsudky.
Nastal vhodný okamžik, aby sis uvědomila zda sama sobě umožňuješ přijímat výjimečný dar pocitu "domova" všude, kde zrovna jsi.
Jestliže to dokážeš, určitě si tento pocit pořádně vychutnej, aby se v tobě mohl prohloubit a zůstat ti nablízku. Jestliže máš naopak dojem, že se tě svět snaží převálcovat, je čas se zastavit. Jdi dnes večer ven a dívej se na hvězdy.

"Osho"

Děkuji!!!